Domů » Nová UD řada fotografických filtrů

Nová UD řada fotografických filtrů

Zatímco v Evropě vrcholí bujaré veselí na konci starého roku a do příchodu nového zbývají jen hodiny, ve východní Asii, která oslavy posunuje až do předjaří, se pracuje. Byl ohlášen přelomový počin, jež může představovat naprosto zásadní mezník fotografické historie.

31.12. 2017: Oficiálně byla dnes představena zcela nová, unikátní řada UD fotografických filtrů.

     Dejme slovo panu Li, jednomu z mnoha spolumajitelů celosvětově v počtu kusů nejprodávanější značky “noname”:

     “Všechny velké světové značky jako Hoya, B+W, ba dokonce i VFFOTO, se až příliš soustředily na vývoj barevně neutrálních šedých filtrů. Neadekvátně mnoho lidských i finančních zdrojů bylo vyplýtváno na eliminaci banalit typu barevný posun.

     My jsme zvolili jinou cestu. A tak vám dnes s velkým potěšením představujeme novinku: UD filtry.

     Zatímco dosavadní filtry byly ND, čili neutral density, naše filtry jsou UD, utral density. Umožňují tedy fotografovi významně rozšířit svou kreativitu o zatím nedosažitelné variace. Intenzivni barevné odstíny fialové, hnědé či oranžové se dneškem přesunují z říše přání do reality. Navíc reality tvůrčí, protože každý snímek pořízený s naším filtrem bude zčásti obsahovat prvek náhody.

      Tím se hlásíme i k ochraně duševního vlastnictví: Dík onomu prvku náhody je každý snímek originálem a tvorba přesného plagiátu není možná.

     Bohužel my sami jsme zaznamenali řadu pokusů o padělání našich UD “noname” filtrů. Ač jsme si za nemalé prostředky najali k eliminaci průmyslové špionáže odborníky z firmy Apple, jež má se svými úniky bohaté zkusenosti, ke krádežím došlo. Značku “noname” se nám navíc, zejména kvůli nepochopitelným obstrukcím amerických a bruselských úřadů, nedaří na těchto důležitých trzích dostatečně chránit.
Pochopíte tedy zajisté, že tento jedinečný produkt vám dnes nepůjčíme do ruky.

     Můžete nicméně být mezi prvními, kdo si jej objednají a to navíc za zvýhodněnou cenu 0,89 $ za kus.

     Oh, ještě jedna věc: Zvýhodněná cena platí při objednávce od jednoho lodního kontejneru výše.”

Tolik pan Li-jáseztohoPo...

     

     Jak se nám z obvykle velmi dobře informovaných zdrojů podařilo zjistit, oficiální termín zahájení prodeje UD filtrů byl stanoven na 30.2.

     V příštím článku se budeme věnovat druhé, neméně zajímavé novince značky “noname”: revolučním UV filtrům nové řady DR (Detail Remover). Zjednodušení, jež odstranění detailů kresby ve fotografii přináší, dává vyniknout podstatnému. Výsledky jsou pozoruhodné a rozhodně neotřelé.

     

Pokud jste dočetli až sem, děkujeme za vaši pozornost a neberte život jen vážně, dnes je přece Silvestr :-)

     

zpět na přehled všech článků

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace